Wtorek 9 września był wyjątkowym dniem dla uczniów naszej szkoły. W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie odbyła się tegoroczna edycja Narodowego Czytania, poświęcona poezji Jana Kochanowskiego. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele kutnowskich szkół, pracownicy oraz czytelnicy biblioteki.
Naszą szkołę, pod opieką pana Roberta Wilczyńskiego, reprezentowali: z klasy 2 TL – Filip Dukała, Michał Pasiński, Maciej Roman, Maja Jakubowska, Julia Popławska, Zuzanna Mrowicka; z klasy 3 TR – Kacper Kaźmierczak, Wojciech Mazur, Amelia Ledzion; z klasy 2 TE – Julia Miksztal, Patrycja Frydrysiak.
Udział w wydarzeniu był dla uczniów nie tylko okazją do obcowania z klasyką polskiej literatury, ale także możliwością aktywnego włączenia się w ogólnopolską inicjatywę promującą czytelnictwo.


