polscy_opiekunowie_z_dyrektorem_szkoly_lycee_ile_de_flandre.jpgWszystko zaczęło się od kwietniowego Seminarium w Koszalinie, którego tematem było ,,Miejsce zawodów usługowych w zjednoczonej Europie". W tym spotkaniu brała udział dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie pani Zofia Falborska.
Efektem Seminarium było zaproszenie naszej delegacji przez dyrektora
Lycee Professionnel Ile de Flandre w Armentieres
na Międzynarodową Konferencję o systemie kształcenia zawodowego w Europie.
W dniach 19-22 maja 2010 r. udała się do Francji delegacja w składzie: pani dyrektor Zofia Falborska, pani Luiza Collins – nauczycielka języka angielskiego , pani Maria Pływacz – nauczycielka przedmiotów zawodowych oraz dwóch uczniów z klas trzecich reprezentujących zawody: technika ekonomisty - Andrzej Stoliński, technika handlowca - Kamil Domżała.
Podczas trzydniowego spotkania odbywały się targi,pokazy praktycznej nauki zawodu i prezentacje przybyłych delegacji zawodowych szkół z Anglii, Holandii, Węgier, Polski oraz gospodarzy. Naszą prezentację, w której przybliżyliśmy uczestnikom wiedzę o kształceniu zawodowym w Polsce oraz o naszym regionie, mieście i szkole - rozpoczęły dźwięki poloneza As-dur F.Chopina.
Program był bardzo bogaty – obfitujący w liczne spotkania młodzieży,wzruszające rozmowy z Polonią francuską, zwiedzanie zabytków kultury Armentieres i Lille, degustację międzynarodowych potraw przygotowanych m.in. przez uczniów klas o profilu gastronomicznym – miejscowej szkoły.
Jesteśmy zachwyceni gościnnością Francuzów , profesjonalnym przygotowaniem tak dużego przedsięwzięcia oraz urokiem zwiedzanych miast.
Mamy nadzieję, że wyjazd ten pozwoli na kontynuację nowych znajomości
i zacieśnienie więzi między europejskimi szkołami.
Czujemy się wyróżnieni, że mogliśmy reprezentować Polskę na międzynarodowej konferencji i poznać tak wielu wspaniałych ludzi …
 
 

 budynek_glowny_szkoly_lycee_ile_de_flandre.jpg

 stoisko_naszej_szkoly.jpg
 glowny_inspirator_spotkania_gilles_manchuel_.jpg
 pani_dyrektor_sklada_podziekowania_organizatorom_konferencji.jpg
 prezentajca_naszej_delegacji.jpg  uczestnicy_konferencji.jpg
artykul_z_fransuskiej_gazety_ktory_ukazaly_sie_przed_konferencja_.jpg artyk.jpg
plac_glowny_w_lille.jpg fontanna_w_lille.jpg

​