Dnia 4 czerwca roku gościłyśmy w murach Wyższej Szkoły Nauk Społecznych PEDAGOGIUM w Warszawie. Uczennica klasy II LPs Paulina Pawlik znalazła się w gronie 30 osób – finalistów pierwszego etapu VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi przeciwko patologiom społecznym” w kategorii „Myślenie obrazem”. Jego celem było uwrażliwienie młodzieży na potrzeby drugiego człowieka oraz budzenie empatii.
W oczekiwaniu na wyniki testu, miałyśmy niecodzienną możliwość wzięcia udziału w spektaklu „Na huśtawce”. Był to projekt finałowy i został zrealizowany z osobami wykluczonymi społecznie. Jego treść stanowiły fragmenty spisanych wspomnień bezdomnych. Przedstawienie było niezwykle wzruszające i na długo pozostanie w naszej pamięci.
Miałyśmy też możliwość poznania wspaniałych, zaangażowanych w pracę społeczną ludzi: prof. Marka Konopczyńskiego – rektora PEDAGOGIUM, p. Jakuba Śpiewaka – przewodniczącego Fundacji Kidproteckt, p. Barbarę Sochę – przewodniczącą Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, p. Andrzeja Renesa – rzeźbiarza, autora statuetek Lidera Profilaktyki.
Paulina podjęła się trudnego tematu dotyczącego współczesnych mediów. Swoją pracę zatytułowała „Internet – ile wolności, ile bezpieczeństwa; rozrywka czy nałóg?” i znalazła się w finale konkursu, co jest dużym wyróżnieniem i zachętą do dalszej pracy oraz rozwijania zainteresowań społecznych.