- Szczegóły
- Robert Błaszczyk
W środę, 20 listopada, odbył się szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Była to już 35. edycja tego prestiżowego konkursu, który w tym roku przyciągnął kilkunastu uczniów z naszej szkoły. Hasłem i tematem tegorocznej olimpiady jest „Świętowanie i odpusty w Kościele katolickim”.
Aby przygotować się do udziału w konkursie, uczestnicy zapoznali się z literaturą obejmującą Pismo Święte, Katechizm Kościoła Katolickiego oraz nauczanie Kościoła. Dwoje uczniów, którzy uzyskają najlepsze wyniki, zakwalifikuje się do kolejnego etapu – diecezjalnego, który odbędzie się 3 marca w Łowiczu.
- Szczegóły
- Anna Janiak
12 tysięcy kroków! Tyle co najmniej w piątek 15 listopada br. zrobili uczestnicy wycieczki do Warszawy, uczniowie klas II TR, II BP/TI i VTP, realizując jej naprawdę ambitny program. Wędrówkę zaczęli od Muzeum Motoryzacji w Otrębusach, następnie zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Katyńskie. Kolejnym punktem był spacer po Starówce, a ostatnim, najbardziej emocjonującym, bo w wieczornym mroku - po Powązkach. Wyjazd spełnił w stu procentach oczekiwania wszystkich, uczniów i opiekunów. Było się czym zachwycać i o czym rozmyślać. Piękne stare samochody w Otrębusach, a wśród nich ostatni bezcenny zabytek - pierwszy model samochodu marki Warszawa o numerze 000001. Historia polskiego oręża od średniowiecza po współczesność, od koni walczących w bitwach po czołgi. Tysiące drobiazgów,- niemych świadków okrucieństwa oprawców, które pozostały po ofiarach zbrodni katyńskiej. Wreszcie nagrobki znanych polskich aktorów, piosenkarzy, polityków, sportowców i patriotów, m.in. Alka, Rudego Zośki wyłuskiwanie w ciemną listopadową noc. Mądra lekcja historii i świetne humory to gwarancja dobrze wypełnionego dnia. Dziękujemy za niego organizatorkom, paniom Katarzynie Kowalskiej i Małgorzacie Rojewskiej.
- Szczegóły
- Agnieszka Smolarczyk
15. listopada uczniowie technikum logistycznego wraz z nauczycielami panią Agnieszką Smolarczyk i panem Błażejem Kurasem uczestniczyli on-line w Ogólnopolskiej konferencji naukowej pn. Logistyka i transport we współczesnej gospodarce - zarządzanie zasobami ludzkimi w branży TSL organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Celem konferencji była dyskusja naukowa, wymiana myśli, opinii, poglądów i doświadczeń w obszarze szeroko rozumianej
logistyki, a także transportu oraz wyzwań jakie stoją przed tymi sektorami w dobie globalizacji i zmieniającego się otoczenia makroekonomicznego. Młodzież szczególnie zainteresowały wykłady prof. dr hab. Jerzego Korczaka z MWSLiT we Wrocławiu - AI w logistyce - dzisiaj i jutro HRM, dr Justyny Kozłowskiej z Akademii Nauk Stosowanych w Koninie - Sztuczna inteligencja w logistyce.
Innowacje, wyzwania, perspektywy oraz mgr Piotra Balickiego z Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie - Ekonomia transportu intermodalnego – oszczędności czy wyższe koszty?
- Szczegóły
- Agnieszka Smolarczyk
Znane są wyniki szkolnych eliminacji XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Blisko 5500 uczniów z 230 szkół ponadpodstawowych z całej Polski wzięło udział w zawodach I stopnia OOL w dn. 25.10.2024 r. Do grudniowego turnieju w okręgowym etapie zakwalifikowali się: Bartosz Ciechomski, Oliwier Pietrzak z klasy V TL, Jakub Klimarczyk, Julia Majewska, Jakub Zachmac z klasy IV TL oraz Szymon Bartniak i Olga Kobacka z klasy III aTL.
Przed nimi miesiąc intensywnych przygotowań. Stawką drugiego etapu jest miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – a to oznacza m.in. zwolnienie z pisemnej części egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie we wszystkich kwalifikacjach. Grono finalistów to uczniowie najpilniej poszukiwani przez potencjalnych pracodawców.
Koordynatorem XVI OOL oraz nauczycielem odpowiedzialnym za przygotowanie uczniów jest pani Agnieszka Smolarczyk.
- Szczegóły
- Emilia Szydłowska
W dniu 13 listopada uczniowie ZS Nr 3 im Władysława Grabskiego uczestniczyli w Ogólnopolskiej lekcji online dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych "@ktywnie w sieci" w ramach kampanii edukacyjnej pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. Młodzież zapoznała się z formami, skutkami oraz ochroną przed cyberprzemocą.