ulotka 1ulotka2

Chociaż „Grabski” jest szkołą kształcącą w konkretnych zawodach, nie brakuje u nas osób zainteresowanych przedmiotami humanistycznymi. Świadczy o tym kolejny sukces, jaki odniosły nasze uczennice w ogólnopolskich konkursach tematycznych organizowanych przez Olimp School. Roksana Cichońska z klasy III TR zajęła 5 miejsce w kraju na 356 uczestników w XII edycji olimpiady pt. „Życie i twórczość Adama Mickiewicza”, natomiast Maja Duczyńska z klasy II BTL miejsce 10 na 598 uczniów w XII edycji olimpiady „Mitologia grecka i rzymska”. W turniejach wzięły również udział: Natalia Mikołajczyk z kl. II BTL, Julia Pacholczyk, Klaudia Granosik, Daria Wronkowska, Michalina Sobolewska i Oliwia Osowska z kl. III TE oraz Anna Bagrowska, Katarzyna Grzegorczyk i Ewelina Jeruzal z V TR.

Opiekę nad dziewczętami sprawowały polonistki: Katarzyna Kopańska-Zimna i Anna Janiak.

14 lutego Samorząd Uczniowski  zorganizował  w naszej szkole walentynki pod hasłem „Zakochany Grabski”.

Młodzież przygotowała pocztę walentynkową.  Każdy mógł za jej pośrednictwem przesłać miłe słowo swojej sympatii lub bliskiej osobie. W trakcie przerw odbywał się koncert pełen miłości,  podczas którego uczniowie dedykowali  piosenki swoim wybrankom. Dopełnieniem tego dnia była mocno oblegana przez zakochanych walentynkowa ścianka, by upamiętnić zabawną fotografią ten szczególny dzień w roku. Dodatkową atmosferę zapewniła piękna dekoracja szkoły. Walentynki to dzień pełen miłości, szacunku,  życzliwości i tego życzymy całej społeczności „Grabskiego”  nie tylko 14 lutego, ale każdego dnia.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej zabawie. 

Koordynatorem święta był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p.  Jackiem  Gałką.   

Dokładnie na sto dni przed maturą uczniowie klas maturalnych tradycyjnym balem studniówkowym rozpoczęli swój ostatni dystans przed egzaminem dojrzałości. 27 stycznia podniośle rozbrzmiewały w sali „Magnolia” dźwięki poloneza. Korowód elegancko ubranych par poprowadziła Pani dyrektor Iwona Smolińska. W ślad za nią podążyli: Pani wicedyrektor Anna Peda i wychowawcy klas ze swoimi uczniami: Pani Agnieszka Smolarczyk (kl. VTL), Pani Ewa Kowalska (kl. VTE), Pani Anna
Janiak (kl. VTR), Pani Maria Pływacz (kl. VTH/TOŚ) i Pan Dariusz Lewiński (kl. VTI). Oczywiście nie zabrakło słów podziękowań płynących zarówno ze strony młodzieży, jak też rodziców oraz pełnego gracji poloneza pokazowego, nad którego przygotowaniem czuwała Pani Agnieszka Fuz.
Wyśmienita zabawa trwała do rana, a wspomnienia będą długo płynąć, płynąć, płynąć…

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w konkursach historycznych na różnych szczeblach. Możemy się poszczycić tym, że corocznie bierzemy udział w Wielkim Teście o Kutnie, w którym nasi uczniowie –począwszy od 2018 roku plasują się w gronie laureatów- od pierwszego do piątego miejsca.

W roku szkolnym 2023/2024 Piotr Wiśniewski z klasy III TL wywalczył III miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych.
Opiekę nad uczniem sprawował p. Grzegorz Jaskułowski. Jesteśmy również dumni z postawy naszych uczniów , którzy co roku uczestniczą i- od lat awansują - do etapu okręgowego kolejnych edycji Olimpiady Historycznej.
W bieżącym roku szkolnym Izabella Granosik z klasy V TE z wysokimi wynikami ukończyła etap okręgowy Olimpiady Historycznej. Uczennicę przygotowywał p. Grzegorz Jaskułowski.

Warto wspomnieć , że nasza placówka od kilku lat, jako jedyna szkoła zawodowa w województwie, regularnie uczestniczy w olimpiadach przedmiotowych.

zyczenia ferie

bezpieczne ferie

Tegoroczna edycja rankingu szkół średnich organizowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” okazała się dla Zespołu Szkół nr 3 im. W. Grabskiego wielkim sukcesem. Fundacja analizowała wyniki 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do rankingu. „Perspektywy” przyznając tarczę jakości biorą pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

tarcze 2024 brazowe technikum

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji „Grabski” po raz kolejny otrzymał zaszczytną „Brązową tarczę”, plasując się na 319 miejscu w Rankingu Głównym Techników 2024 i jest to zarazem najwyższy wynik od kilku lat. Natomiast w rankingu wojewódzkim zajęliśmy 25 miejsce , wyprzedzając tym samym wszystkie inne kutnowskie technika.
Serdecznie gratulujemy nauczycielom i uczniom, ponieważ dzięki obopólnej pracy możemy dziś szczycić się kolejną tarczą jakości. Świadczy to o tym, że od lat nasza szkoła kształci na najwyższym poziomie, łączy wiedzę teoretyczną i praktyczną, rozwija pasje i umiejętności uczniów w zakresie artystycznym i naukowym.
Was, drodzy ósmoklasiści, zapraszamy , by uczyć się w najlepszej szkole w powiecie!