Przedsięwzięcie określane jako Piknik BRAWO ,,Grabski" staje się elementem tradycji szkoły- w zeszłym tygodniu odbyło się po raz piąty. Tym razem bawiliśmy się pod hasłem ,,Gramy w kolory". Warto rozszyfrować skrót BRAWO: Bardzo Radosne Awangardowe Wydarzenie Ogólnoszkolne. Celem każdej z edycji jest integracja społeczności szkolnej przez wspólną zabawę. Uczniowie prezentują swoje talenty śpiewając, tańcząc i biorąc udział w konkurencjach sportowych. Każdy Piknik jest inny, ale co roku powtarza się jedna cecha tego wydarzenia: wszyscy bawią się świetnie. 

V Piknik Brawo Grabski

Tym razem spotkanie zorganizowane było pod hasłem ,,Gramy w kolory". Nawiązywała do niego scenografia i piosenki, które wykonywała młodzież. Po otwarciu Pikniku przez panią dyrektor Iwonę Smolińską, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, wystąpili:  Daria Wronkowska, Oliwia Osowska, Natalia Nadolska, Klaudia Faracik, Alicja Wyrzykowska, Wiktoria Feliniak, Weronika Kijo, Jakub Rutkowski, Patryk Grabski, Adrian Czapla, Kacper Traczyk, Szymon Cicherski. Program poprowadzili: Piotr Wiśniewski i Krystian Kiełbasa. Tradycyjnie tańczono belgijkę, a następnie odbyły się zawody sportowe. I gdyby to było wszystko, to ten Piknik nie różniłby się od poprzednich- dominowałyby w nim dobry humor i zabawa. Tym razem do tych wyróżników dodano wielkie zaangażowanie rodziców. To dzięki rodzicom uczniów na Pikniku były kiełbaski z grilla, pyszne ciasta, lemoniada i inne napoje. Trzeba przyznać, że wydarzenie integrujące społeczność nabrało innego niż dotychczas charakteru. Rodzice dotarli do sponsorów: ,,Animex" Kutno, ,,Transport i Logistyka" Tomasz Urbański Pikutkowo, ,,Biuromax" Kutno, Restauracja ,,Lawenda", Piekarnia Jeziorscy w Krośniewicach, Piekarnia Sieradzcy w Sójkach, Janusza Osowskiego oraz Julii Gajewskiej.
 

„Grabski” to szkoła techniczna, kształcąca w wielu interesujących zawodach. Jak się jednak okazuje i u nas nie brakuje humanistów zainteresowanych szeroko pojętą kulturą, którzy nie boją się naukowych poszukiwań w dziedzinie literatury i innych pokrewnych jej przedmiotach, jak historii, czy filozofii.
W XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Polskiego znaczące miejsca zajęli:
  • W konkursie „Literatura wojny i okupacji” Patryk Rajewski – 9 miejsce, a Wiktor Rutkowski 13 miejsce na 157 uczniów w Polsce,
  • W konkursie „Życie i twórczość Adama Mickiewicza” Julia Pacholczyk zajęła 17 miejsce, a Maja Duczyńska 18 miejsce na 367 uczniów w Polsce,
  • Maja Duczyńska zajęła także 17 miejsce na 387 uczniów w konkursie ze znajomości „Mitologii greckiej i rzymskiej”.

Ponadto w Olimpiadzie wzięli udział: Michalina Sobolewska, Natalia Mikołajczyk, Klaudia Granosik, Oliwia Osowska i Daria Wronkowska.

Gratulujemy sukcesów!

Opiekę merytoryczną nad dziewczętami sprawowały panie: Anna Janiak i Katarzyna Kopańska-Zimna

W ciekawej i świetnie zorganizowanej wycieczce do Łodzi - stolicy naszego województwa - w piątek 7 czerwca 2024 r. wzięli udział uczniowie klas ITR, I BPT i ITI. Młodzież przekonała się, że miasto to nie powinno kojarzyć się wyłącznie z centrum zakupów, jakim jest "Manufaktura". Przy okazji wyjaśniła się tajemnica nazwy tego kompleksu. Spacer ulicami Łodzi zachwycił secesyjnymi kamienicami, a przede wszystkim Pałacem Izraela Poznańskiego. Nie zabrakło też nowoczesnych artefaktów, jak lustrzane serce czy szklany różany zaułek. Najważniejszym kulturalnym punktem programu był spektakl edukacyjny pt. "Tubylcy" w Teatrze Powszechnym. Po nim odbyło się interesujące spotkanie z psychologami, którzy rozmawiali z młodymi widzami o problemach alienacji, inności i presji środowiska tak bliskich dzisiejszym nastolatkom. Ostatnim etapem wycieczki były gry i zabawy w Parku Trampolin, gdzie potrzeby ducha musiały ustąpić sportowym akrobacjom.

Organizatorkami wyjazdu były wychowawczynie klas - panie Małgorzata Rojewska i Katarzyna Kowalska. W opiece nad uczniami wspierały je panie: Aleksandra Szymańska, Ewa Szymczak i Anna Janiak.

W dniu 28 maja 2024 r. w Zespole Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie odbył się XI Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu kutnowskiego. Organizatorami konkursu byli: Okręgowy Inspektorat Pracy z Łodzi oraz Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie.

W konkursie wzięło udział 21 uczniów z czterech placówek: Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie Centrum Kształcenia w Kutnie, Zespołu Szkół w Żychlinie, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie oraz Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu zawierającego 30 pytań z zakresu kultury bezpieczeństwa- BHP w pracy i poza pracą, prawo pracy. W skład komisji konkursowej weszli: Specjalista Sekcji Prewencji i Promocji Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi Agata Niedźwiecka-Zając, Specjalista Sekcji Prewencji i Promocji Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi Magdalena Popowicz oraz Specjalista Sekcji Prewencji i Promocji Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi Krzysztof Barański.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  • miejsce pierwsze: Daria Szczesiak z Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie,
  • miejsce drugie: Kacper Szymczak z Zespołu Szkół w Żychlinie,
  • miejsce trzecie: Antonii Galiński z Zespołu Szkół w Żychlinie,
  • wyróżnienie: Norbert Heidinger z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Żychlinie.

Zwycięscy otrzymali nagrody w postaci sprzętu elektronicznego, ufundowane przez Inspektorat Pracy z Łodzi.
Koordynatorkami konkursu były: Agnieszka Drapińska i Maria Pływacz