Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III edycji konkursu interdyscyplinarnego pt. „Zarządzanie na medal” organizowanego przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Do pierwszego etapu zgłosiło się 30 uczniów z klas technikum ekonomicznego. Uczestnicy konkursu po wysłuchaniu webinarium związanego z tematyką konkursu przeprowadzonego przez pracowników Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, rozwiązywali quiz kwalifikujący uczestników do kolejnego etapu. Z naszej szkoły zakwalifikowało się 8 uczennic:

 1. Julia Gładysz z klasy I TE
 2. Agata Kuźnicka z klasy I TE
 3. Joanna Kuźnicka z klasy II TE
 4. Kornelia Matczak z klasy II TE
 5. Natalia Matuszewska z klasy II TE
 6. Kinga Michalak z klasy III TE
 7. Natalia Nadolska z klasy III TE 

W dniach 04-05 kwietnia 2024 r. dziewczyny przystąpiły do drugiego etapu mającego formę case study w formie zdalnej. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.

„Grabski Spelling Bee 2024”, czyli I Międzyszkolny Konkurs Literowania w Języku Angielskim i Niemieckim rozstrzygnięty! Konkurs, inspirowany zawodami językowymi cieszącymi się ogromną popularnością w USA, został zorganizowany po raz pierwszy. Stanowił świetną okazję do współzawodnictwa uczniów uzdolnionych językowo z klas VII- VIII szkół podstawowych z powiatu kutnowskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wyłonienie w etapie wewnątrzszkolnym reprezentantów z danej szkoły. Etap kolejny, czyli międzyszkolny odbył się już w siedzibie naszej szkoły i składał się z dwóch części- pisemnej oraz ustnej. Uczestnicy rywalizowali w pięciu różnych konkurencjach sprawdzających znajomość zasad pisownii, ale także wymowę i płynność. Liczyła się pełna poprawność literowanych słów oraz refleks uczestnika. 

Pomysłodawczyniami i koordynatorkami zmagań językowych były nauczycielki języków obcych- p. Karolina Woźniak (język angielski) oraz p. Małgorzata Kopacz (język niemiecki). W obsłudze wydarzenia pomagały dziewczęta z klasy trzeciej technik reklamy. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu za udział i zaangażowanie. Gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunom. Najlepsi okazali się:

 • Joanna Brzozowska  (Szkoła Podstawowa w Witoni)- miejsce pierwsze;
 • Kosma Księżopolski  (Szkoła Podstawowa nr 7)- miejsce drugie;
 • Klaudia Kaszuba (Szkoła Podstawowa nr 5)- miejsce trzecie.

Dziękujemy również Sponsorom za wsparcie w organizacji konkursu- pani Edycie Galus z firmy „Cukrovia-Restauracja Hotel Cukiernia Kawiarnia” za pyszny poczęstunek oraz państwu Karolinie i Norbertowi Kacprzakom z firmy Media Distribution za ufundowanie wartościowych nagród. 

Mamy nadzieję, że zobaczymy się również za rok!

wielkanoc zyczenia

 
22 i 23 marca w Warszawie odbywał się trzeci- centralny- etap X Olimpiady Wiedzy o Mediach. Brała w nim udział Izabella Granosik- uczennica klasy V TE w Zespole Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie. Zadaniem 160 uczestników, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji okręgowych, było rozwiązanie bardzo trudnego testu łączącego elementy medioznawstwa, historii, wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego i informatyki. Iza wykazała się niezwykłą wiedzą z tych dziedzin i uzyskała tytuł finalistki X Olimpiady Wiedzy o Mediach. Uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody, a laureaci i finaliści indeksy na kierunki dziennikarskie na wybranych przez siebie uniwersytetach.
Uczestnicy zmagań wzięli udział w debacie ze znanymi dziennikarzami: Katarzyną Kolendą- Zaleską, Renatą Kim, Pawłem Płuską i Bartoszem Węglarczykiem. Atrakcją turnieju była wycieczka do Sejmu RP.
 
 
Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Mediach był Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, a finał odbywał się w budynku dawnej biblioteki uczelni.
Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawowała p. Dorota Chojnacka.

Tegoroczną  VI edycję Tygodnia Polskiej Kultury i Historii poświęciliśmy wielkim wizjonerom i patriotom : Władysławowi Grabskiemu, twórcy złotówki i Banku Polskiego, i Stefanowi Żeromskiemu, który 100 lat temu napisał „Przedwiośnie”. Powieść ta zrodziła się nie tylko z marzeń, ale i z niepokojów Żeromskiego. Pisarz, przedstawiając w swoim dziele wzrost napięć społecznych i  brak spójnej wizji reform, dążył do tego, by zwrócić uwagę odbiorców na problemy, jakie pojawiały się w odrodzonej Polsce. Szymon Gajowiec, minister skarbu i jeden z bohaterów powieści, to lustrzane odbicie naszego patrona. Obaj chcieli zmienić rzeczywistość i budować swoje „szklane domy”.

Właśnie tej wizji nowoczesnej Polski poświęcony był konkurs plastyczny pt. „ Szklane domy” pod hasłem: „…więc podziękujmy Żeromskiemu za Przedwiośnia łut, za to, że pierwszy sto lat temu wymyślił szklany dom.”

14 marca 2024 r. uczniowie klas III i V Technikum Ochrony Środowiska uczestniczyli w Dniu Otwartym organizowanym przez Politechnikę Łódzką. Zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni oraz jej wymaganiami rekrutacyjnymi. Brali udział w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych tej placówki. Młodzież odwiedziła również stoiska wystawowe poszczególnych wydziałów, na których studenci prezentowali projekty oraz osiągniecia kół naukowych. W ramach ogólnopolskiej akcji „Dziewczyny na Politechniki” nasi uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat „Pozycja kobiet w nauce światowej, czyli inżynieria nie taka straszna, jeśli tylko odważysz się marzyć” prowadzonym przez prof. Martę Gmurek (Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska).

Motywem przewodnim tegorocznych Dni Otwartych Politechniki były gry, stąd udział naszych uczniów w wykładzie przeprowadzonym przez mgr Annę Koziel (Wydział Organizacji i Zarządzania) pt. „Gra w zielone”. 

Organizatorami wyjazdu były Panie Joanna Maruszewska oraz Renata Kubicka.

„Grabski włącza logiczne myślenie!” - pod takim hasłem Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie świętował 14 marca Dzień Matematyki. 

Z tej okazji zorganizowane zostały następujące konkursy i wydarzenia:

 1. Międzyklasowy Konkurs Matematyczno- Logiczny „Eksperci Logicznego Myślenia”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Młodzież rozwiązywała w grupach (dopasowanych według kierunku kształcenia) zadania matematyczno- logiczne usytuowane w kontekście realistycznym: „Pieniądze to nie wszystko”. Zwyciężyła grupa złożona z uczniów klas Technikum Logistycznego: Michał Krupski (klasa I), Piotr Kaźmierak (klasa II), Jakub Zachmac (klasa III), Jakub Rzońca (klasa IV), Konrad Pasikowski (klasa V)
 2. Międzyszkolny Konkurs Matematyczno- Logiczny „Grabski włącza logiczne myślenie!”. W konkursie tym wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Do rywalizacji stanęło 22 uczniów z 8 szkół z terenu powiatu kutnowskiego i okolic. Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali różnego typu zagadki matematyczno- logiczne.
  Zwycięzcami zostali: I miejsce - Wiktor Sobota (Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie), II miejsce - Maciej Korycki (Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie), III miejsce -  Joanna Brzozowska (Szkoła Podstawowa w Witonii).
 1. Konkurs plastyczny na plakat matematyczny pod hasłem „Miasto liczby PI”
 2. Konkurs kulinarny na słodkości z motywem liczby PI

photo fb

Dwa ostatnie konkursy cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem, uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Ich rozstrzygnięcie nastąpi 26 kwietnia na XIX Święcie Szkoły. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Organizatorkami Dnia Matematyki były p. Marta Bednarek i p. Ewa Kowalska.

1 marca w „Grabskim” po raz kolejny został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ALCHEMIK” organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej przy współpracy z Uniwersytetem Warszawskim oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.


Celem konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu chemii oraz propagowanie nauk ścisłych. W tym roku w turnieju wzięli udział przedstawiciele klas pierwszych i drugich. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursowych zmagań.
Koordynatorami konkursu byli p. J.Maruszewska i p. D.Lewiński