{gallery}aktualnosci/kwiecien2008/4ss{/gallery}

Obchody Święta Szkoły stały się już elementem naszej tradycji. Przygotowujemy je wspólnie- nauczyciele i uczniowie- z myślą, że właśnie w tym dniu możemy razem spędzić czas, ucząc się w sposób niekonwencjonalny, bawiąc i biorąc udział w grach edukacyjnych. W tym roku IV Święto Szkoły odbywało się pod hasłem: ,, Jedność w różnorodności ‘’..  

Od godziny 900 młodzież klas II i III brała udział w dwóch prelekcjach. Pierwsza dotyczyła Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej-Podstrefy Kutno i została przeprowadzona przez pracowników Urzędu Miasta-pana Cezarego Gawryszczaka i pana Macieja Kostrzewę.

Druga związana była z perspektywami rozszerzenia strefy euro o nowe kraje członkowskie Unii Europejskiej, a wzięli w niej udział pracownicy naukowi WSGK w Kutnie: pan Dariusz Stokwiszewski i pan Andrzej Fajkowski.
hpim9341.jpghpim9366.jpghpim9365.jpg
 
 
 
W tym czasie klasy I uczestniczyły w grze edukacyjnej ,, Europejczyk” . Miała ona na celu przygotowanie młodzieży do podejmowania innowacyjnych decyzji w warunkach konkurencji, przestrzegania przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej, umiejętności perspektywicznego, kreatywnego myślenia.
 
hpim9349.jpghpim9345.jpg O godzinie 1100 wszyscy zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej, udekorowanej barwnymi plakatami przygotowanymi na ogólnoszkolny konkurs ,, Moje perspektywy w Unii Europejskiej ” oraz wykonanymi przez uczniów klas III-ich na temat : ,,Rewers narodowościowy monet 10,20,50 euro centów”.
 
 
 
 
 
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły. Następnie prowadzący: Karolina Płócienniczak i Łukasz Andrzejczak poprosili o zabranie głosu panią dyrektor Zofię Falborską. Pani dyrektor powitała zapropana Zbigniew Burzyńskiego-prezydenta, panią Halinę Boczkaję- Dyrektora BGŻ, panią Danutę Filipiak, pana Wiesława Antoniaka, pana Józefa Chowańca- Dyrektora PKO, panią Annę Konwerską-Dyrektora PUP, pana Zbigniewa Białobłockiego-Rektora WSGK, panią Janinę From, pana Lechosława Kubiaka, panią Krystynę Jarecką, pana Zygmunta Pietrzykowskiego, panią Marię Mączewską-Kapustę, panią Janinę Strojecką, pana Czesława Nowaka, Jana Żebrowskiego i panią Elżbietę Poniszewską.
 
W dniu Święta Szkoły dzielimy się z innymi naszą radością – jesteśmy placówką, która posiada swoją tradycję i dokonania. Przygotowujemy młodzież, która jest w stanie podejmować wyzwania, sprostać wymaganiom niesionym przez rzeczywistość. Nasi uczniowie uczą się nie tylko wiedzy teoretycznej, ale zdobyte informację poddają weryfikacji podejmując praktykę w kutnowskich przedsiębiorstwach. Podczas uroczystości pani Zofia Falborska podziękowała właścicielom firm, którzy przyjmują naszych uczniów, by zdobywali nowe umiejętności. 
10.jpg
17.jpg
 Pani dyrektor spróbowała zinterpretować hasło „ Jedność w różnorodności”. Porównała Unię Europejską do rodziny, która tworząc wspólnotę nie tłumi cech indywidualnych jej członków. Najlepiej istotę sprawy wyraża godło Unii Europejskiej-każda gwiazda to odrębny naród z jego zwyczajami, tradycjami, historią, ale razem tworzą one koło- figurę idealną. Współcześnie zjednoczona Europa polega na ustawicznym odkrywaniu paradoksu- różnice nie dzielą, ale uczą pokory, szacunku dla odrębności rodzą barwną wspólnotę. „Jedność w różnorodności” jest zatem dewizą Unii Europejskiej.
Święto Szkoły było okazją do podsumowania konkursów związanych z Patronem i zjednoczoną Europą.
 
 
 
 
28.jpg24.jpg22.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
- Konkurs pod hasłem: „ Władysław Grabski i jego czasy”, którego koordynatorem był pan Piotr Bielicki wygrała Agnieszka Lewandowska klasa I B TE, drugie miejsce zajął Gracjan Wiśniewski klasa I LPs a trzecie Kinga Antoniewicz również z klasy I LPs

- Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, którego koordynatorem była pani Joanna Komorowska:
I Andrzej Stoliński klasa II A TE
II Ewelina Bartczak klasa II A TE
III Ksenia Witczak klasa II A TE

- Konkurs plastyczny, w którym brały udział zespoły klasowe - piekunką była pani Joanna Komorowska – „ Moje perspektywy w Unii Europejskiej”
I klasa III TH
II klasa II A TE
III klasa II B LPs

-W konkursie plastycznym dla klas III-ich pod tytułem „ Rewers narodowościowy monet: 10,20, 50 euro centów” zwyciężył zespół Technikum Handlowego.

W grze „Europejczyk” I miejsce zajęła klasa I A TE, II miejsce klasa I B TE, III miejsce klasa I LPz
 
Ostatnią konkurencją był „EuroEkonomik’s Dance”. Klasy II technikum i liceum profilowanego wylosowały i przygotowały jeden taniec narodowy wybranych państw Unii Europejskiej.

Wszystkie zespoły tańczyły znakomicie ,ale zwyciężyła klasa II A LPs, która zaprezentowała krakowiaka, II miejsce zajęła klasa II B LPs (tango fińskie), a III klasa II A TE ( walc angielski).
 
52.jpg40.jpg34.jpg31.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podsumowując część konkursową pani dyrektor Zofia Falborska nagrodziła troje uczniów naszej szkoły- finalistów turniejów i olimpiad na szczeblu ogólnopolskim.
 
Kamilę Sadowską - finalistkę Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
 
Pawła Wasielewskiego - finalistę IX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Polska Piastowska"
 
Ewelinę Bartczak - finalistkę Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości.
 
Tradycyjnym elementem Święta Szkoły są „ Grabki” symboliczne nagrody przyznawane nauczycielom przez uczniów.
W tym roku zwycięzcami okazali się:
 
-W kategorii „Sokole oko”, czyli nauczyciel, który zawsze wszystko widzi i u który nie pozwala ściągać. - nagrodę otrzymała pani Ewa Kowalik.
 
-W kategorii „Strażnik dyscypliny”, czyli nauczyciel, który walczy z niewłaściwym zachowaniem, utrzymuje nienaganną dyscyplinę. - nagrodę otrzymała pani Maria Pływacz.
 
-W kategorii „Mega Magiel”, czyli nauczyciel, który pyta co lekcje i gruntownie sprawdza naszą wiedzę - nagrodę otrzymała pani Mirosława Pietrzykowska.
 
-W kategorii „Kajet-Kontrol”, czyli nauczyciel, który skrupulatnie sprawdza pracę domową - nagrodę otrzymała pani Henryka Engel.
 
-W kategorii „ Tęga Głowa”, czyli nauczyciel, który jest ekspertem w swojej dziedzinie - nagrodę otrzymał pan Grzegorz Jaskułowski.
 
- W kategorii „ Bliżej Świata”, czyli nauczyciel, który zabiera nas w ciekawe podróże palcem po mapie - nagrodę otrzymała pani Renata Ignaczak.
 
-W kategorii „Strażnik poprawnej polszczyzny” czyli nauczyciel, który uwrażliwia nas na piękno naszego języka ojczystego - nagrodę  otrzymały pani Agnieszka Zawadzka i pani Dorota Chojnacka.
 
-W kategorii „Diamentowa Piła”, czyli nauczyciel przed którego lekcjami serca biją szybciej i jest cicho że słychać każdy szelest - nagrodę otrzymała pani dyrektor Zofia Falborska.
 
-W kategorii „Bel Explosion”, czyli nauczyciel pięknie wybuchający, szybko denerwujący się - nagrodę otrzymała pani Anna Muszyńska.
 
-W kategorii „Poliglota”, czyli nauczyciel znający więcej języków - nagrodę otrzymała pani Elżbieta Trawczyńska.
 
-W kategorii „Erudyta Roku”, czyli nauczyciel posiadający wszechstronna wiedzę i oczytany - nagrodę otrzymały pani Anna Wasielewska i pani Anna Janiak.
 
-W kategorii „Propagator humoru”, czyli nauczyciel z poczuciem humory, oryginalnie prowadzący lekcje - nagrodę otrzymała pani Monika Kozarska.
 
-W kategorii „Złote Serce”, czyli nauczyciel zaangażowany w życie i pracę szkoły, łagodny i cierpliwy - nagrodę otrzymała pani Joanna Komorowska.
 
 Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Mirosławy Pietrzykowskiej.
 
 
91.jpg76.jpg72.jpg69.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na koniec uroczystości wystąpił szkolny kabaret z programem „Eurowybory, czyli nowe twarze w Brukseli”. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili swoje propozycje zmian w Parlamencie Europejskim. Kabaret przygotowały pani Dorota Chojnacka i pani Halina Sankowska. 
 
92.jpg98.jpg70.jpg 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 IV Święto Szkoły dobiegło końca. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście mieli chyba poczucie miło i ciekawie spędzonego czasu. Uroczystości tego typu integrują uczniów i pracowników oraz sympatyków naszej szkoły. Dobrze jest odkryć, iż jesteśmy częścią zespołu, fragmentem lokalnej rzeczywistości, elementem mikrokosmosu, bez którego nie może istnieć makrokosmos. A przecież każdy z nas to indywidualność . Warto podkreślić, że koordynatorką Święta Szkoły była pani Joanna Komorowska, a oprawę graficzną zapewniła pani Anna Wasielewska .