dyplom koszykowka18 marca br., w minioną środę, odbył się w hali MOSiR w Łodzi Finał Wojewódzki Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt.
Wzięło w nim udział sześć szkół podzielonych na dwie grupy. W I grupie znalazły się: SMS Łódź, II LO Tomaszów Mazowiecki i II LO Sieradz; w II grupie: SMS LO Aleksandrów Łódzki, ZS NR 3 Kutno i II LO Radomsko. Zgodnie z obowiązującym systemem rozgrywek drużyny, które zajęły drugie miejsca w grupach półfinałowych zagrały o III miejsce, zwycięzcy zaś o mecz finałowy. Dziewczęta z „Grabskiego" wygrały swój pierwszy mecz z II LO Radomsko 58:30. Drugi mecz z SMS LO Aleksandrów Łódzki dostarczył nam ogromnych emocji. W przepisowym czasie gry zakończył się remisem. Pierwsza i druga dogrywka zakończyły się również tym samym wynikiem, trzecia dogrywka przechyliła szalę zwycięstwa na naszą korzyść- 47:44. Było to niezwykle dramatyczne spotkanie. Dziewczęta wykazały się ogromną wolą walki, bardzo ambitnie podchodząc do kolejnych wyzwań. Za swoją postawę zostały nagrodzone gromkimi brawami przez zawodniczki z innych szkół obserwujących mecz.

W meczu finałowym dziewczęta z „Grabskiego" uległy reprezentacji Szkoły Mistrzostwa Sportowego Łódź 57:28. Wróciłyśmy z Finału Wojewódzkiego w Koszykówce Dziewcząt w ramach Licealiady ze srebrnymi medalami. To ogromny sukces naszych zawodniczek i ich trenerki p. Barbary Jóźwiak, biorąc pod uwagę fakt, że w finałach zagrały drużyny ze szkół sportowych. Gratulujemy!!!

Skład reprezentacji Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie: Karolina Zielińska, Martyna Borowiecka, Natalia Łukasik, Małgorzata Lesicka, Martyna Tarka, Aleksandra Marciniak, Marlena Dębowska, Martyna Trawińska, Anna Kondraszewska, Paulina Łabęcka i Klaudia Kubczak.