12 maja - w ramach kutnowskich obchodów 100-lecia niepodległości Polski- w obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie przeprowadzony został Młodzieżowy Konkurs Wiedzy Morskiej pod nazwą „Polska Marynarka Wojenna a historia wybrzeża polskiego”. Organizatorem zawodów był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Kutnie. Turniej odbył się pod patronatem prezydenta miasta pana Zbigniewa Burzyńskiego.

Młodzież startowała w  pięciu konkurencjach: pytania testowe, strzelanie z karabinka pneumatycznego, wiązanie węzłów żeglarskich, rzut rzutką ratowniczą, pływanie na dystansie 50 m.

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Kinga Adamczewska (klasa III TOR) i Mateusz Jóźwiak (klasa II TI) zajęła III miejsce. Indywidualnie Mateusz Jóźwiak również zajął III miejsce.