23 stycznia w sali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie odbył się finał mistrzostw powiatu kutnowskiego w siatkówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem zawodów był kutnowski MOSiR oraz Zespół Szkół nr 1 w Kutnie. W finale wzięły udział cztery reprezentacje: ZS nr 1 im. S. Staszica w Kutnie, ZS nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie, II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie oraz I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie. W rozgrywkach brały jeszcze udział dziewczęta z LO w Krośniewicach, ale odpadły w eliminacjach.

Mistrzostwo powiatu zdobyły dziewczęta z ZS nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie, które pewnie wygrały wszystkie swoje mecze. Szkoły biorące udział w finale otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze -puchary.

Wyniki dziewcząt:

• ZS nr 1 w Kutnie – II LO w Kutnie 0:2,
  • ZS nr 3 w Kutnie - I LO w Kutnie 2:0.

Mecz o III miejsce:

• ZS nr 1 w Kutnie –  I LO w Kutnie 2:0.

Mecz o I miejsce:

• ZS nr 3 w Kutnie – II LO w Kutnie 2:0.

Kolejność końcowa turnieju finałowego dziewcząt:

1. 1. ZS nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie,
  2. 2. II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie,
  3. 3. ZS nr 1 im. S. Staszica w Kutnie,
  4. 4. I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie.

Dziewczęta z „Grabskiego” uzyskały prawo gry w półfinale wojewódzkim, który odbył się 29.01.2019 r. w Skierniewicach.  W półfinale dziewczęta zajęły drugie miejsce.

Wyniki meczów:

- ZS nr 3 w Skierniewicach  - ZS nr 3 w Kutnie        - 2 : 0,

- ZS nr 3 w Skierniewicach - I LO w Łowiczu           - 2 : 0,

- ZS nr 3 w Kutnie    - I LO w Łowiczu                      - 2 : 0.

Kolejność w turnieju:

1/ Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach  ( awans do finału wojewódzkiego ),

2/ Zespół Szkół nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie,

3/ I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu.

Skład naszej reprezentacji: Klaudia Kubiak, Dominika Klonowska, Joanna Kolos, Angelika Michalak, Weronika Ślebocka, Martyna Turowiecka, Weronika Winiecka, Sandra Kucharska, Emilia Kuźmin. Zawodniczki przygotowane zostały przez pana Marcina Rymarkiewicza.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!