24 maja 2019 r. -późnym popołudniem, po pięciu emocjonujących rundach - zakończyły się XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE Kutno 2019.

Mistrzostwa składały się z trzech równoległych turniejów – dla uczniów szkół podstawowych, dla uczniów klas VII i gimnazjów oraz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie w mistrzostwach wzięło udział blisko 100 uczestników z różnych zakątków naszego kraju.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasz zespół - Mateusz Jóźwiak z klasy III TI i Krzysztof Tomczak z klasy III TE - wywalczył 3  miejsce, a także zdobył puchar dla najlepszej szkoły  ponadgimnazjalnej w województwie łódzkim! II miejsce zajęli uczniowie ze szkoły ponadgimnazjalnej w Zabrzu, zaś na I pozycji uplasowali się uczniowie z liceum w Warszawie.

Druga drużyna - Wojciech Pasiński z klasy III TE i Kamil Jędrasik z klasy II TL- zajęła 12 miejsce.

Turniej, jak co roku, sprawnie poprowadził  pan Maciej Śliwa z Zabrza- sędzia Polskiej Federacji Scrabble.

Zwycięskiej drużynie serdecznie gratulujemy !