Dzień Wszystkich Świętych to w polskiej kulturze ważne wydarzenie. Jest okazją do wspomnień o ludziach, których już nie ma z nami, do zadumy nad ulotnością ludzkiego życia i siłą pamięci. Tradycją stał się "Zaduszkowy spacer" naszej młodzieży po cmentarzu parafialnym, podczas którego odwiedzamy groby żołnierzy Września '39, dawnych dyrektorów i nauczycieli szkoły. Obecnie wydarzenie to nabrało szczególnej rangi, bo przecież kilka miesięcy wcześniej obchodziliśmy jubileusz 90-lecia istnienia. Warto pamiętać, że na sukces szkoły, jej wizerunek od początku pracowali ludzie, których dziś nie ma już z nami, ale pozostawili po sobie ślad w sercach i umysłach swoich uczniów, w świadomości kolejnych pokoleń - "Przeszli w historii oklasku", jak głosi napis przy wejściu do budynku szkoły. Do dziś krążą o nich anegdoty, z których wynika, że byli sumienni, obowiązkowi, eleganccy, ale też dowcipni, uczciwi, mieli swoje zdanie, ale również dystans do siebie. Na ich grobach często obok imienia, nazwiska i daty urodzin oraz śmierci zamieszczono pewnie ważną dla nich informację: "Nauczyciel", "Nauczycielka", bo zawsze byli dumni ze swojej profesji.
W tym roku uczniowie zapalili znicze i umieścili pamiątkowe plakietki na grobach: pp. Czesława Falborskiego, Tadeusza Jareckiego, Barbary Kierszki i Henryka Kierszki, Franciszka Miksy, Sabiny Milanowskiej, Leona Muracha, Wandy Poleskiej oraz Zdzisława Machera - zaprzyjaźnionego ze szkołą powstańca warszawskiego i na mogile żołnierskiej.
Znicze zapłoną również na grobach nauczycieli spoczywających na cmentarzu komunalnym: pp. Haliny Brzozowskiej, Joanny Kacprzak, Lechosława Kubiaka oraz Józefa Stockiego - kombatanta i przyjaciela szkoły.
W roku wielkiego jubileuszu chcemy o nich pamiętać.
W spacerze po cmentarzu uczestniczyli uczniowie z kl. I TE, pod opieką p. Haliny Sankowskiej i wychowawczyni - p. Doroty Chojnackiej. Piękne plakietki z napisem "Pamiętamy" zaprojektowała p. Monika Kowalska.