Na całym świecie 15 marca każdego roku  obchodzony jest Dzień Praw Konsumenta. Data stanowi  pamiątkę wystąpienia prezydenta Johna F. Kennedy'ego z  1962 roku , który  stojąc przed Kongresem Stanów Zjednoczonych, wypowiedział brzemienną w skutki sentencję: „Consumers, by definition, include us all (...)” – „Wszyscy, z definicji, jesteśmy konsumentami”. 

sdpk1sdpk

Ten dzień w sposób wyjątkowy przypomina , że każdy z nas jest konsumentem – w sklepie, w samolocie, na poczcie, płacąc rachunek za gaz, kupując mieszkanie czy zawierając umowę kredytową.   Organizacje konsumenckie  wspólnym głosem przypominają wówczas, że jesteśmy jako konsumenci - ważni,  nasz głos musi być słyszany, a  prawa przestrzegane. 

Wszyscy wiemy, że bez konsumenta, mającego zaufanie do funkcjonowania rynku, a także uczciwości i rzetelności przedsiębiorcy, konsumenta zadowolonego z towarów i usług, za które płaci, nie ma rozwoju gospodarki. 

 W tym roku „Grabski” również będzie celebrował  ten dzień  w szczególny sposób. 

Obchody będą poprzedzone konkursem  plastycznym oraz konkursem wiedzy on-line na temat znajomości prawa konsumenta. Konkursy są skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu kutnowskiego. Więcej informacji już wkrótce. 

Warto dodać, że w tym roku nasze działania zostały objęte patronatem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów , Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Kutnowskiego oraz przy wsparciu Komedy Powiatowej Policji w Kutnie.