23 marca uczniowie klas I TE i I TP pojechali na wycieczkę do Łodzi. W tym mieście znajduje się wiele urokliwych miejsc, które zazwyczaj pomijamy podczas krótkich wizyt. Często zresztą nie wiemy o ich istnieniu albo nie zdajemy sobie sprawy z ich atrakcyjności. Takim miejscem jest na pewno stara dzielnica fabryczna- Księży Młyn. Warto ją zwiedzić. Księży Młyn to zespół fabryczno- mieszkalny zbudowany przez Karola Scheiblera w XIX wieku. Miejsce to zostało poddane rewitalizacji i jest odwiedzane przez turystów, odkrywających tajemnice dawnej Łodzi oraz artystów, szukających natchnienia. Karol Scheibler był najbogatszym przemysłowcem w mieście, a w wybudowanej przez niego dzielnicy znajdowały się potrzebne do funkcjonowania obiekty: m. in.  przędzalnia, domy dla robotników, sklepy, szkoły, remiza straży ogniowej, dwa szpitale, bocznica kolejowa, park.
Władze Łodzi potrafią połączyć przemysłową przeszłość miasta z oczekiwaniami współczesności. Najlepszym tego dowodem jest wszystkim znana  ,,Manufaktura", czyli centrum handlowo- usługowo- rozrywkowe na terenie byłej fabryki Izraela Poznańskiego. Tam również udali się uczestnicy wycieczki. 
Wieczór natomiast spędzili w Teatrze im Stefana Jaracza, gdzie obejrzeli ,,Zemstę" Aleksandra Fredry w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. Wyraziste postacie bawiły widownię nieśmiertelnymi kwestiami: ,,Jeśli nie chcesz mojej zguby - krokodyla daj mi, luby...", ,,Hej! Gerwazy, daj gwintówkę! Niechaj strącę tę makówkę!", ,,Bardzo proszę...mocium panie... mocium panie...me wezwanie...".
Warto podkreślić, że 2023 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Aleksandra Fredry.
Uczestnicy wycieczki wrócili do domów z przekonaniem, że Łódź to miasto, w którym każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.
Opiekę nad uczniami sprawowały: pani wicedyrektor Iwona Smolińska, pani Ewa Szymczak, pani Agnieszka Smolarczyk, pani Anna Muszyńska i pani Dorota Chojnacka.