W szkolnych eliminacjach OTWP w ZS NR 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie wzięło udział 11 uczniów: Adamska Natalia,  Bartniak Szymon, Dołęga Jakub, Grabowska Dominika, Jaroszewska Karolina, Kaźmierczak Maciej, Sowiński Szymon, Stasiak Szymon, Szałamacha Przemysław, Zachwieja Krzysztof. Do finału powiatowego OTWP awans uzyskali: Krzysztof Zachwieja  z klasy IV TEg oraz Karolina Jaroszewska z klasy IV TEp.

W dniu 25 kwietnia w CTMiT w Kutnie odbyły eliminacje powiatowe  XLVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”, który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. 

Uroczystego powitania wszystkich uczestników, ich opiekunów oraz zaproszonych gości dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Jakub Świtkiewicz oraz Komendant Powiatowy PSP w Kutnie  bryg. Dariusz Lusa. 

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 42 uczniów ze szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu kutnowskiego. W części pierwszej młodzież odpowiadała na pytania testowe o zróżnicowanym poziomie trudności.  Podczas gdy Jury sprawdzało testy, młodzież miała możliwość zapoznania się ze sprzętem pożarniczym, wzięcia udziału w szkoleniu w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przy użyciu manekinów szkoleniowych oraz defibrylatora AED. Uczniowie mogli spróbować swoich sił na torze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zapoznali się z publikacjami oraz filmami na temat pracy pożarników na monitorze wielkoformatowym. Po sprawdzeniu testów pisemnych, Jury przedstawiło wyniki - nazwiska uczniów zakwalifikowanych do ścisłego finału, który polegał na odpowiedzi ustnej. 

Laureaci z każdej grupy wiekowej będą reprezentować powiat kutnowski podczas eliminacji wojewódzkich, które odbędą się 18 maja 2023 r. w Zgierskim Zespole Szkół im. Jana Pawła II.

W finale wojewódzkim powiat kutnowski będzie reprezentował uczeń z ZS NR 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie, Krzysztof Zachwieja z klasy IV TEg. 
Gratulujemy i życzymy powodzenia.