To już tradycja, że w Dniu Dziecka w naszej szkole odbywa się Piknik BRAWO  GRABSKI. Jego pomysłodawczyniami są panie Dorota Chojnacka i Halina Sankowska. Tegoroczne wydarzenie miało miejsce już po raz czwarty, a jego hasło przewodnie brzmiało „Grabski na szlaku”. 

Uroczystość otworzył pan Dariusz Lewiński pełniący obowiązki dyrektora szkoły, który powitał uczniów i życzył im miłej zabawy. Następnie głos zabrała pani wicedyrektor Iwona Smolińska wskazując, że szkoła to nie tylko nauka i obowiązki, ale i zabawa, integracja, wspólne spędzanie czasu.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją na portalu eKutno.pl

Imprezę rozpoczęły piosenki turystyczne, rajdowe i harcerskie, które przeniosły uczniów w czas wakacji, beztroski i radosnych wędrówek. Uczestniczący w Pikniku uczniowie klas I i II wysłuchali utworów: „Stokrotka”, „Lato pachnące miętą”, „Lato, lato, lato czeka”, „Gdzie ta keja”, „Bitwa”, „Jak dobrze nam zdobywać góry” oraz „Płonie ognisko”. Wykonali je kolejno: uczniowie z klasy I TE, Helena Czarnecka z kl. I TE, Klaudia Faracik z kl. I bTL, Bartek Bielicki z kl. III TP, Kuba Kowalczyk i Piotrek Wieczorkowski z kl. III TE oraz Paulina Matczak z kl. III TP. Koncert prowadzili: Alicja Sobczyk i Piotrek Wieczorkowski.

Występy odbywały się na dziedzińcu szkolnym, gdzie przygotowano bogaty słodki poczęstunek, którego fundatorami byli: Piekarnia Cukiernia T.D.J. Ozdowscy oraz Cukrovia – Restauracja Hotel Cukiernia Kawiarnia. Warto podkreślić, że również młodzież z klas I TR, II TR i II TL zadbała o to, żeby nie zabrakło owoców i słodyczy.

W ramach Pikniku zorganizowane były różnorodne zajęcia taneczne, plastyczne i sportowe. Można też było porozmawiać z uczniem Igorem Stańczykiem nt. kultury francuskiej, a na niedawno oddanym do użytku boisku szkolnym odbywały się mecze. Piknikowym zwyczajem stało się wspólne tańczenie belgijki. 

Bardzo Radosne Awangardowe Wydarzenie Ogólnoszkolne czyli BRAWO GRABSKI nie odbyłoby się, gdyby nie zaangażowanie uczniów: Kingi Karlikowskiej, Magdy Grędeckiej, Oliwii Feliniak, Wiktorii Dębowskiej, Karoliny Suchodolskiej, Pauliny Daneckiej, Amelki Kaczmarek, Kacpra Dzierzby, Ani Bagrowskiej, Szymona Urbanka, Miłosza Szałwińskiego, Marka Małachowskiego i Michała Terleckiego.

Organizatorami IV Pikniku byli: p. Dorota Chojnacka, p. Karolina Woźniak, p. Magdalena Trzeciak-Jóźwiak, zajęcia sportowe przygotował p. Jakub Nadolski, dekorację wykonała p. Monika Kowalska, a pomocy w zakresie informatyki udzielił p. Krzysztof Pawłowski.