Uczniowie klasy II ATL 27 października uczestniczyli  w wycieczce przedmiotowej do Centrum dystrybucji, realizacji i obsługi zamówień- Decathlon Logistic Łódź.
Centrum logistyczne firmy Decathlon ma charakter rotacyjny- magazynowanie odbywa się w trzech strefach, liczących po 10 tysięcy metrów  kwadratowych, a zastosowane zostało w nich m.in. niskie i wysokie składowanie. Dział e-commerce wyposażony został w specjalne rampy dedykowane poszczególnym regionom. To tu realizowane są wszystkie zamówienia płynące ze sklepu internetowego.

Podczas wyjazdu młodzież mogła zobaczyć, jak w praktyce wygląda organizacja pracy tak dużego centrum logistycznego. Pracownicy magazynu w profesjonalny sposób prezentowali specyfikę prac w strefie wysokiego oraz niskiego składowania. Uczniowie mogli obserwować metody kompletacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii; pod nadzorem pracowników firmy uczestniczyli w przygotowaniu towaru do dystrybucji, biorąc udział w pakowaniu, układaniu na paletach oraz ich owijaniu. Szczególne zainteresowanie wzbudziły roboty, które - automatycznie sterowane- transportowały palety do strefy kompletacji,  realizując kolejno zamówienia.
Wycieczka pozwoliła uczniom lepiej poznać branżę, z którą mają zamiar związać swoją zawodową przyszłość.
Organizatorką wyjazdu była pani Agnieszka Drapińska, a opiekę nad młodzieżą sprawowały: pani Ewa Szymczak i pani Joanna Bogusławska.