26.02.2024 r. uczniowie naszej szkoły z klas III TE, III TL, III TP, IV TL, IV TR, VTE, VTH/TOŚ mieli okazję obejrzeć adaptację teatralną „Tanga” w reż. Piotra Cyrwusa.
Dramat Mrożka stawia uniwersalne pytania o granice wolności, prawo do buntu i decydowania o sobie, relacje rodzinne i pokoleniowe, a także mechanizmy władzy we współczesnym świecie. W związku z tym jest bardzo często wystawiany na teatralnych deskach. I tym razem aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa stworzyli ciekawe i barwne postacie, a swoim zaangażowaniem zainteresowali nawet tych najbardziej sceptycznie nastawionych do szkolnej lektury widzów. Spektakl był dynamiczny, wykorzystywał nagrania współczesne, jak i te z lat sześćdziesiątych, co dawało przestrzeń do nowej interpretacji. Nie można nie wspomnieć o specyficznym humorze, surrealistycznej wyobraźni i wyczuciu absurdu autora dramatu.

Biorąc pod uwagę reakcję widzów, mamy nadzieję, że „Tango” nie będzie już tylko nudną pozycją z kanonu lektur, ale skłoni do zadawania pytań, a być może próby odpowiedzi na niektóre z nich…