Przedsięwzięcie określane jako Piknik BRAWO ,,Grabski" staje się elementem tradycji szkoły- w zeszłym tygodniu odbyło się po raz piąty. Tym razem bawiliśmy się pod hasłem ,,Gramy w kolory". Warto rozszyfrować skrót BRAWO: Bardzo Radosne Awangardowe Wydarzenie Ogólnoszkolne. Celem każdej z edycji jest integracja społeczności szkolnej przez wspólną zabawę. Uczniowie prezentują swoje talenty śpiewając, tańcząc i biorąc udział w konkurencjach sportowych. Każdy Piknik jest inny, ale co roku powtarza się jedna cecha tego wydarzenia: wszyscy bawią się świetnie. 

V Piknik Brawo Grabski

Tym razem spotkanie zorganizowane było pod hasłem ,,Gramy w kolory". Nawiązywała do niego scenografia i piosenki, które wykonywała młodzież. Po otwarciu Pikniku przez panią dyrektor Iwonę Smolińską, która zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, wystąpili:  Daria Wronkowska, Oliwia Osowska, Natalia Nadolska, Klaudia Faracik, Alicja Wyrzykowska, Wiktoria Feliniak, Weronika Kijo, Jakub Rutkowski, Patryk Grabski, Adrian Czapla, Kacper Traczyk, Szymon Cicherski. Program poprowadzili: Piotr Wiśniewski i Krystian Kiełbasa. Tradycyjnie tańczono belgijkę, a następnie odbyły się zawody sportowe. I gdyby to było wszystko, to ten Piknik nie różniłby się od poprzednich- dominowałyby w nim dobry humor i zabawa. Tym razem do tych wyróżników dodano wielkie zaangażowanie rodziców. To dzięki rodzicom uczniów na Pikniku były kiełbaski z grilla, pyszne ciasta, lemoniada i inne napoje. Trzeba przyznać, że wydarzenie integrujące społeczność nabrało innego niż dotychczas charakteru. Rodzice dotarli do sponsorów: ,,Animex" Kutno, ,,Transport i Logistyka" Tomasz Urbański Pikutkowo, ,,Biuromax" Kutno, Restauracja ,,Lawenda", Piekarnia Jeziorscy w Krośniewicach, Piekarnia Sieradzcy w Sójkach, Janusza Osowskiego oraz Julii Gajewskiej.
 
Każda szkoła opiera się na trzech filarach: uczniach, nauczycielach i rodzicach. Silne więzi i relacje między tymi trzema elementami przekładają się na efektywność działań. Warto wymienić rodziców zaangażowanych w organizowanie Pikniku, choć trzeba podkreślić, że było również wielu takich,  którzy wspierali to przedsięwzięcie,  ale nie mogli bezpośrednio uczestniczyć w przygotowaniach. Dziękujemy serdecznie rodzicom naszych uczniów: pani Alicji Kłys, pani Annie Małeckiej, pani Julii Gajewskiej, panu Januszowi Osowskiemu, pani Małgorzacie Sobczyk, pani Anecie Nowickiej, pani Lenie Kobackiej, państwu Ewie i Marcinowi Szczygłom, pani Agnieszce Zajączkowskiej, pani Monice Szczesiak- Florkowskiej, pani Beacie Marczak, pani Jolancie Łowczyńskiej, pani Dorocie Pawłowskiej, pani Alicji Myszkowskiej, pani Elżbiecie Sarnickiej, pani Elżbiecie Wojdeckiej- Golonce, pani Monice Paszcie, panu Marcinowi Matczakowi, panu Remigiuszowi Szumińskiemu, pani Natalii Kowalskiej, pani Annie Czerwińskiej, pani Monice Janczak, panu Marcinowi Mazurowi. Warto dodać, że nie tylko rodzice włączyli się w przygotowania przedsięwzięcia, ale nawet... dziadkowie. Był to więc naprawdę rodzinny piknik! W przygotowaniach szkołę reprezentowali: pani wicedyrektor Anna Peda, pani Magdalena Trzeciak- Jóźwiak, pani Karolina Woźniak, pani Dorota Chojnacka, pani Sylwia Kubiak oraz pan Piotr Kubicki. Wszystkie elementy organizacyjne łączyła pani Magdalena Żabińska. 
Nawet nagła zmiana pogody nie przeszkodziła w zabawie. Ciekawe jaki będzie kolejny Piknik...