Od wielu lat w naszej szkole prowadzone są działania w zakresie profilaktyki antynarkotykowej, w którą włącza się cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i rodzice. Tym razem, w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła wolna od dopalaczy” zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego, zaprosiliśmy do współpracy naszych sąsiadów - Zespół Szkół nr 2 im. dra A. Troczewskiego. Hasło przewodnie międzyszkolnej kampanii brzmiało „Nie daj się wypalić”. 19 stycznia zaprezentowaliśmy w „Troczewskim” plakaty konkursowe, transparenty z hasłami tematycznymi, ulotki edukacyjne z informacjami na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą dopalacze. Mimo że o skutkach zażywania środków psychoaktywnych głośno w mediach, warto po raz kolejny uświadomić młodzieży, gdzie ewentualnie należy szukać pomocy. Ważnym elementem kampanii były więc informacje na temat form wsparcia osób, których ten problem bezpośrednio lub pośrednio dotyczy.

Kilka dni później, w dniach 20-22 stycznia, z materiałami edukacyjnymi wykonanymi przez uczniów klasy III TOR zapoznała się młodzież naszej szkoły. W holu  zorganizowaliśmy  sugestywną wystawę dotyczącą skutków zażywania dopalaczy. Spotkała się ona z bardzo pozytywnym odbiorem  uczniów i ich rodziców, którzy przybyli na zebrania klasowe. Komentarze były jednoznaczne – kampania była bardzo wyrazista, mocna i trafiła do odbiorcy. To właśnie rodzice, często jako pierwsi, stykają się z problemem narkomanii u dzieci. Ich reakcja jest bardzo ważna, ale muszą być wyposażeni w odpowiednią wiedzę na temat środków psychoaktywnych. Kampania była więc skierowana także do nich.

Dziękujemy dyrekcji zaprzyjaźnionej szkoły za możliwość przeprowadzenia działań z zakresu profilaktyki, miłą atmosferę, a młodzieży za pozytywne przyjęcie przekazu, z jakim wystąpiliśmy.

Akcję „Nie daj się wypalić” przeprowadzili uczniowie klasy III TOR pod kierunkiem p. Barbary Jóźwiak.