28 października 40-osobowa grupa młodzieży (klasa I TL oraz uczniowie zaangażowani w życie szkoły) wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Jej głównym celem było zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich. Przed wizytą w Muzeum uczniowie zatrzymali się przy pomniku-ławeczce Jana Karskiego, emisariusza władz polskiego Państwa Podziemnego oraz Pomniku Bohaterów Getta, stojącego naprzeciwko Muzeum POLIN.

Zwiedzanie wszystkich 8 galerii wystawy stałej zajęło uczniom około 2 godzin, w czasie których odbyli podróż w czasie przez 1000 lat wspólnej historii - od średniowiecza do współczesności, od legendy o przybyciu Żydów na ziemie polskie, do informacji o pierwszym osadnictwie, wielowiekowym współistnieniu Żydów i Polaków, różnorodności społecznej i religijnej Polski, dramatycznych wydarzeniach historycznych dawnych i bliższych nam czasowo jak  Holocaust i rok 1968.

Następnie uczniowie odbyli spacer po Starym Mieście, zobaczyli Pałac Namiestnikowski, Sejm,, Belweder, Pomnik Józefa Piłsudskiego oraz Pomnik Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich.

Wycieczka była kolejnym zadaniem projektu "Poznajemy wspólne dziedzictwo kulturowe" realizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej oraz Zespół Szkól nr 3 im. Wł. Grabskiego, finansowanym przez Urząd Miasta Kutno.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: pp. Halina Sankowska i Elżbieta Trawczyńska (autorki projektu) oraz pp. Piotr Bielicki informujący o historii zwiedzanych miejsc i Krzysztof Pawłowski pełniący funkcję fotografa grupy. Towarzyszyła im p. Bożena Gajewska - prezes TPZK.