Słoneczna pogoda oraz zbliżające się wakacje stały się doskonałą okazją do zakończenia cyklu „Spotkania ze sztuką. Cztery pory roku w polskiej kulturze. Lato”, realizowanego wspólnie przez młodzież naszej szkoły oraz uczniów SOSW nr 2.

Wykorzystując sprzyjającą aurę, uczestnicy spotkali się w plenerze, by wspólnie podsumować projekt poświęcony letnim motywom w kulturze i sztuce.

Podziękowanie

W dniu 19 maja uczniowie klasy III TL uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Kutnie – Katarzyną Wasiak.

Tematem prelekcji były cyberzagrożenia, bezpieczeństwo w sieci oraz odpowiedzialne korzystanie z Internetu i mediów społecznościowych.

Z dumą informujemy, że nasza szkoła zdobyła tytuł Brązowej Europejskiej Szkoły Praworządności RP 2026 w XV Ogólnopolskim Rankingu Olimpijskim Europejskich Szkół Praworządności RP.

Ranking organizowany jest przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe COPTIOSH oraz Białostockie Centrum Edukacji, przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W dniu 21 maja 2026 r. w naszej szkole odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu kutnowskiego.

Organizatorami konkursu byli: Okręgowy Inspektorat Pracy z Łodzi oraz Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie.