29 maja stolica Dolnego Śląska przywitała nas wspaniałą pogodą i oczarowała niepowtarzalnym klimatem. Wrocław jest miastem zabytkowym, a także prężnie rozwijającym się ośrodkiem przemysłu i nowych technologii, miastem przyjaźnie nastawionym do turystów. Mieliśmy okazję się o tym przekonać, oglądając Panoramę Racławicką, która jest jedną z największych atrakcji tego miasta. Monumentalny obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami upamiętnia setną rocznicę powstania kościuszkowskiego i zwycięskiej bitwy. Trzeba przyznać, że dzieło zachwyca wielkością i kunsztem malarskim. Zwiedziliśmy również pod opieką przewodnika p. Przemysława Zawadzkiego najstarszą część miasta - Ostrów Tumski z charakterystycznymi wieżami katedry św. Jana Chrzciciela i kolegiaty św. Krzyża i św. Bartłomieja. Na placu kościelnym mogliśmy zobaczyć pomnik św. Jana Nepomucena. Przez most Tumski przeszliśmy na Stare Miasto. Wrocławski rynek otoczony pięknymi kamienicami, uznawany jest za jeden z największych w Europie. Późnogotycki ratusz imponuje swoimi detalami architektonicznymi. W rogu rynku wznoszą się dwie połączone łukiem kamieniczki Jaś i Małgosia stanowiące niegdyś część liczniejszej grupy domów altarystów przy dawnym kościele farnym – obecnie bazylice św. Elżbiety. Wszystkich zachwyciła prawdziwie barokowa perła jaką jest gmach dawnego kolegium jezuickiego, obecnie gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego z przepiękną aulą Leopoldina.
Ostatnim punktem wycieczki był relaksujący rejs statkiem po Odrze, podczas którego mogliśmy obejrzeć Wrocław z nieco innej perspektywy. Wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Kutna. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klas II TE, III TL, III TR, IV TR, IV TH i IV TI.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały: p. Aleksandra Szymańska, p. Anna Janiak, p. Magdalena Golonka i p. Katarzyna Kopańska-Zimna.