- Szczegóły
- Grzegorz Jaskułowski
Kolejny raz liczna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskim konkursie historycznym „Poznajemy Senat”.
Spośród dziewiętnastu uczestników najlepszy wynik osiągnął uczeń klasy III TR – Marcel Tomczak, który godnie reprezentował szkołę na dalszym etapie rywalizacji.
Dnia 18 marca 2026 r. Marcel Tomczak wziął udział w etapie okręgowym konkursu, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Kutnie.
Uczeń naszej szkoły osiągnął bardzo wysoki wynik, zdobywając trzecie miejsce. Warto podkreślić, że Marcel Tomczak znalazł się w gronie czterech najlepszych uczestników z całego powiatu, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego konkursu.
Patronat nad przedsięwzięciem objął Senator RP – Przemysław Błaszczyk.
Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawował Grzegorz Jaskułowski.
- Szczegóły
- Dorota Chojnacka
WSPOMNIENIE O PANI PROFESOR MARII PISARSKIEJ
„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
Ks. Jan Twardowski
Społeczność naszej szkoły z wielkim smutkiem przyjęła wiadomość o śmierci Pani Profesor Marii Pisarskiej – emerytowanej nauczycielki wychowania fizycznego.
Pani Profesor cieszyła się sympatią uczniów i nauczycieli. Zawsze energiczna, żywiołowa, dowcipna, była legendą naszej szkoły. Uśmiech, żart, poczucie humoru stały się Jej znakami rozpoznawczymi. Młodzież miała do Niej zaufanie, a nauczyciele lubili przebywać w Jej towarzystwie. Potrafiła wnikliwie słuchać, a potem znaleźć rozwiązanie najtrudniejszego problemu, odkryć wyjście z zawiłej sytuacji. Nigdy nikogo nie zostawiła bez pomocy, bez wsparcia. Do każdego odnosiła się z sympatią i szacunkiem. Potrafiła w niezwykły sposób łączyć humor, lekkość wypowiedzi z uwagą, z jaką traktowała sprawy innych ludzi i refleksyjnym namysłem nad rzeczywistością.
Pani Profesor Maria Pisarska była osobą życzliwą i empatyczną. Przez wiele lat opiekowała się Szkolnym Kołem PCK – inicjowała przedsięwzięcia promujące krwiodawstwo (sama również czynnie uczestniczyła w akcjach oddawania krwi). Włączała się w działania charytatywne – znajdowała się zawsze tam, gdzie ktoś potrzebował pomocy. Była osobą rozumiejącą wyzwania współczesności, człowiekiem o szerokich horyzontach i rozległych zainteresowaniach: od literatury, poprzez – oczywiście – sport, po politykę i historię.
Pani Profesor Maria Pisarska wychowała wiele pokoleń młodych ludzi. W ich sercach i umysłach zapisała się jako mądry i szlachetny człowiek, który uczył, że uśmiech czyni życie piękniejszym, a żart dodaje barw rzeczywistości, pomaga nabrać dystansu i pokonać trudności.
- Szczegóły
- Marta Bednarek, Katarzyna Grześkowiak
Zespole Szkół Nr 3 w Kutnie odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Logicznego „Grabski włącza logiczne myślenie!”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych z powiatu kutnowskiego. Wydarzenie zgromadziło młodych pasjonatów matematyki oraz łamigłówek logicznych, którzy chętnie podjęli wyzwanie sprawdzenia swoich umiejętności.
W konkursie wzięło udział 36 uczniów reprezentujących 12 szkół podstawowych z powiatu kutnowskiego. Uczestnicy zmierzyli się z zestawem zadań wymagających nie tylko wiedzy matematycznej, ale także umiejętności logicznego myślenia, analizowania problemów oraz kreatywnego podejścia do ich rozwiązywania.
Czytaj więcej: VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Logiczny „Grabski...
- Szczegóły
- Marta Bednarek, Katarzyna Grześkowiak
13 marca w Zespole Szkół Nr 3 w Kutnie odbył się szkolny konkurs matematyczno-logiczny „Eksperci Logicznego Myślenia”. Wydarzenie miało na celu sprawdzenie umiejętności analitycznego i logicznego myślenia uczniów reprezentujących różne kierunki kształcenia.
Konkurs polegał na rywalizacji drużyn reprezentujących poszczególne profile, które zmierzyły się z zestawem zadań wymagających sprytu, umiejętności wnioskowania oraz matematycznej precyzji. Uczestnicy rozwiązywali zadania logiczne i matematyczne, wykazując się również umiejętnością współpracy w zespole oraz szybkiego podejmowania decyzji.
Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Matematyczno-Logiczny „Eksperci Logicznego...
- Szczegóły
- Magdalena Golonka
W dniu 10.03.2026 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I ATL, I BTL, III B TP, III TI ,III TR z funkcjonariuszem Policji – p. Katarzyną Wasiak z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.
Podczas spotkania policjantka zwróciła szczególną uwagę na znaczenie odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz konieczność reagowania na przejawy cyberprzemocy. Omówiono również najważniejsze zagadnienia wynikające z ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, w tym prawa i obowiązki nieletnich.
Czytaj więcej: Profilaktyka cyberprzemocy – spotkanie uczniów z Policją



