Uczniowie klasy V TL wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez panią Anetę Korycińską – polonistkę, edukatorkę i redaktorkę znaną jako „Baba od polskiego”. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Niezmienniki maturalne”.

Prelegentka w barwny i przystępny sposób omówiła zasady pisania rozprawki maturalnej, zwracając szczególną uwagę na właściwe wykorzystanie lektur obowiązkowych oraz kontekstów w pracy pisemnej.

W dniach 20–27 lutego 2026 r. w naszej szkole odbył się VIII Tydzień Polskiej Historii i Kultury, połączony z obchodami Dnia Języka Ojczystego. Tegorocznej edycji przyświecało motto: „Sławić wszystko, co polskie, kochać swój naród, czcić jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość”.

Motywem przewodnim wydarzenia było hasło „Historia Polski w oku kamery”, nawiązujące do 100. rocznicy urodzin wybitnego polskiego reżysera Andrzeja Wajdy. W ciągu tygodnia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych działaniach edukacyjnych i kulturalnych, które pozwoliły spojrzeć na historię i literaturę polską z wielu perspektyw.

5 marca w „Grabskim” po raz kolejny został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ALCHEMIK”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy chętnie podjęli wyzwanie sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu chemii.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych technikum ekonomicznego oraz klas trzecich o profilach ekonomista i handlowiec. Konkurs był okazją do rozwijania zainteresowań naukowych oraz sprawdzenia swoich możliwości w rywalizacji z uczniami z całej Polski.

27 lutego 2026 r. w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się etap centralny IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do finału zakwalifikowało się 131 uczniów z 62 szkół z całej Polski, którzy wcześniej uzyskali najlepsze wyniki podczas etapu okręgowego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VTL – Paulina Ogrodzińska oraz Jakub Zachmac, którzy dotarli do etapu centralnego Olimpiady. Podczas finału uczestnicy mierzyli się z zadaniem polegającym na rozwiązaniu i uzasadnieniu złożonego problemu logistycznego.

REKRUTACJA DO PROJEKTU pn. „Zawodowy Globtroter”
realizowanego przez Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie
(nr projektu 2025-1-PL01-KA122-VET-000318757)

Zespół Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie rozpoczyna rekrutację do projektu nr 2025-1-PL01-KA122-VET-000318757 pn. „Zawodowy Globtroter” realizowanego w ramach programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób. Projekt skierowany jest do dziewcząt i chłopców z naszej szkoły uczęszczających do klas III i IV.

Termin stażu: 14.09.2026 – 09.10.2026 (plus 2 dni podróży)
Miejsce stażu: Rethymno, Grecja
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Obecna rekrutacja skierowana jest do uczniów i uczennic kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik informatyk, technik logistyk, technik programista, technik reklamy.

W ramach projektu zapewniamy:

  • atrakcyjne staże w greckich przedsiębiorstwach,
  • transport,
  • noclegi,
  • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje),
  • kieszonkowe,
  • atrakcyjny program spędzania czasu wolnego,
  • ubezpieczenie,
  • przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy pobrać formularz zgłoszeniowy u koordynatora projektu w sali 27, wypełnić go oraz złożyć do koordynatora projektu do dnia 13 marca 2026 r.

Szczegółowe zasady rekrutacji zostały określone w Regulaminie rekrutacji dostępnym na stronie szkoły www.grabski.edu.pl.

Zachęcamy do udziału!!!

Załączniki:

➡️ Regulamin rekrutacji do projektu Erasmus + Zawodowy Globtroter (PDF)

➡️ Formularz rekrutacyjny dla ucznia do projektu Erasmus + Zawodowy Globtroter (PDF)

ue